Bana A | 5800 meter | 15 anmälda | ||
1 | Thomas Carlsson | Malungs OK Skogsmårdarna | 40:55 | |
2 | Jesper Lysell | Rehns BK | 41:38 | |
3 | Patrik Blom | Rehns BK | 42:29 | |
4 | Mattias Wilhelmsson | IF Thor | 46:14 | |
5 | Urs Bütikofer | Forsa OK | 50:44 | |
6 | Josefine Engström | Alfta-Ösa OK | 51:28 | |
7 | Stefan Carlsson | Alfta-Ösa OK | 53:19 | |
8 | Sofi Thorsell | Västerås SOK | 53:31 | |
9 | Niklas Skyttner | Forsa OK | 55:27 | |
10 | Linda Byström | IF Thor | 60:14 | |
11 | Lars Engström | Alfta-Ösa OK | 62:21 | |
12 | Kristoffer Lysell | Rehns BK | 65:04 | |
13 | Erik Nyholmer | Alfta-Ösa OK | 67:41 | |
14 | Raul Lindström | Alfta-Ösa OK | 69:31 | |
15 | Erik Broman | Alfta-Ösa OK | 81:02 | |
Bana B | 4160 meter | 46 anmälda | ||
1 | Peter Karsbo | Alfta-Ösa OK | 38:17 | |
2 | Kaj Hoof | Alfta-Ösa OK | 39:12 | |
3 | Lars Nyman | OK Dellen | 40:29 | |
4 | Magnus Engberg | Ljusdals OK | 41:07 | |
5 | Kjell Boman | Söderhamns OK | 45:15 | |
6 | Andreas Calleberg | Söderhamns OK | 46:04 | |
7 | Olle Klarström | Rehns BK | 46:26 | |
8 | Åsa Kindlundh | Alfta-Ösa OK | 46:49 | |
9 | Anders Svahn | Hudiksvalls IF | 48:18 | |
10 | Ewa Edejern | IFK Bergvik | 48:33 | |
11 | Joakim Gustavsson | Alfta-Ösa OK | 48:38 | |
12 | Björn Lindqvist | Edsbyns OK | 48:48 | |
13 | Leif Edejern | IFK Bergvik | 48:51 | |
14 | Nisse Johansson | Rehns BK | 48:54 | |
15 | Sören Calleberg | Söderhamns OK | 48:59 | |
16 | Maria Rost | Alfta-Ösa OK | 52:11 | |
17 | Erik Nyman | OK Dellen | 53:04 | |
18 | Svante Persson | Söderhamns OK | 53:15 | |
19 | Henrik Fröjd | Rehns BK | 53:39 | |
20 | Rune Jonsson | Ljusdals OK | 55:02 | |
21 | Bodil Kindlundh | Alfta-Ösa OK | 55:25 | |
22 | Karl-Erik Lind | Alfta-Ösa OK | 56:13 | |
23 | Björn Karlsson | Rehns BK | 56:27 | |
24 | Lars Ekengren | Söderhamns OK | 57:15 | |
25 | Carl-Erik Sjöberg | Forsa OK | 57:26 | |
26 | Annika Staaf | Forsa OK | 57:33 | |
27 | Christina Westman | Hudiksvalls IF | 57:37 | |
28 | Rolf Krohn | Hudiksvalls IF | 57:40 | |
29 | Arne Olsson | Hudiksvalls IF | 57:45 | |
30 | Sven-Erik Carlsson | Alfta-Ösa OK | 57:48 | |
31 | Tommy Östh | Ljusdals OK | 58:26 | |
32 | Jan-Erik Skyttner | Ljusdals OK | 61:22 | |
33 | Ulrica Swärd-BÜtikofer | Forsa OK | 61:23 | |
34 | Anna-Karin Lindström | Alfta-Ösa OK | 62:12 | |
35 | Emma Jonsson | Forsa OK | 62:20 | |
36 | Åsa Eriksson | OK Dellen | 65:50 | |
37 | Håkan Sturesson | Alfta-Ösa OK | 68:54 | |
38 | Thorbjörn Nilsson | OK Dellen | 68:59 | |
39 | Pernilla Blom | Rehns BK | 81:20 | |
Johanna Engström | Alfta-Ösa OK | Ej godk. | ||
Charlie Stolt | Rehns BK | Ej godk. | ||
Dan Thorsell | Forsa OK | Ej godk. | ||
Anders Fröjd | Rehns BK | Ej godk. | ||
Sarah Hoof | Alfta-Ösa OK | Ej godk. | ||
Stina Skyttner | Ljusdals OK | Ej godk. | ||
Bana C | 2890 meter | 40 anmälda | ||
1 | Kristin Olovsson | Rehns BK | 28:27 | |
2 | Kristian Söder | Alfta-Ösa OK | 30:22 | |
3 | Tord Söder | Alfta-Ösa OK | 30:48 | |
4 | Jan-Gunnar Swärd | Forsa OK | 31:03 | |
5 | Stina Olandersson | OK Tyringe | 31:57 | |
6 | Anna-Carin Olandersson | OK Tyringe | 32:38 | |
7 | Johan Nyman | OK Dellen | 34:02 | |
8 | Emil Thyrèn | Söderhamns OK | 35:26 | |
9 | Lennart Persson | Söderhamns OK | 35:46 | |
10 | Birgitta Winblad | Rehns BK | 37:23 | |
11 | Mikaela Blom | Hudiksvalls IF | 37:34 | |
12 | Anki Teike | Forsa OK | 38:32 | |
13 | Gustav Svahn | Forsa OK | 39:30 | |
14 | Yngve Bergkvist | Ljusdals OK | 39:58 | |
15 | Christina Blom | Hudiksvalls IF | 40:32 | |
16 | Gun Svensson | Rehns BK | 40:35 | |
17 | Leif Persson | Ljusdals OK | 40:36 | |
18 | Hans Nilsson | Söderhamns OK | 41:10 | |
19 | Elin Kindlundh | Alfta-Ösa OK | 41:23 | |
20 | Matilda Jonsson | OK Dellen | 41:25 | |
21 | Monica Håberg | Söderhamns OK | 41:27 | |
22 | Gunnar Eriksson | OK Dellen | 41:33 | |
23 | Inga-Lena Bergfält | Hudiksvalls IF | 43:04 | |
24 | Elisabet Norsell-Karlsson | Rehns BK | 44:12 | |
25 | Elin Svahn | Forsa OK | 44:32 | |
26 | Hans Linde | Söderhamns OK | 45:12 | |
27 | Leif Blomqvist | Söderhamns OK | 45:16 | |
28 | Julia Jonsson | Hudiksvalls IF | 45:31 | |
29 | Rolf Wåhleman | Söderhamns OK | 46:00 | |
30 | Agneta Thorsell | Forsa OK | 49:56 | |
31 | Kerstin Blom | Rehns BK | 52:02 | |
32 | Eva Andersson | Ljusdals OK | 52:27 | |
33 | Gun Klarström | Rehns BK | 53:47 | |
34 | Hanna Bogseth | Ljusdals OK | 55:22 | |
35 | Ingrid Erlandsson | Söderhamns OK | 56:22 | |
36 | Berit Sjökvist | OK Tisaren | 57:56 | |
37 | Ulf Sjökvist | OK Tisaren | 58:18 | |
Barbro Carlsson | Alfta-Ösa OK | Ej godk. | ||
Gun Krohn | Hudiksvalls IF | Ej godk. | ||
Fredrik Bergkvist | Ljusdals OK | Ej godk. | ||
Bana D | 2110 meter | 9 anmälda | ||
1 | Emil Forsberg | Ljusdals OK | 18:22 | |
2 | Agnes Fagerlind | OK Dellen | 20:36 | |
3 | Oskar Bütikofer | Forsa OK | 22:43 | |
4 | Andreas Söder | Alfta-Ösa OK | 22:46 | |
5 | Jonas Persson | Söderhamns OK | 29:58 | |
6 | Johanna Forsberg | Ljusdals OK | 42:31 | |
7 | Margaret Jonsson | OK Dellen | 46:08 | |
8 | Elin Thorstensson | Ljusdals OK | 71:54 | |
9 | Åsa Thorstensson | Ljusdals OK | 72:01 |