Hoppa till sidans innehåll

Organisation


Val på Höstmöte
 

Tränings- & Motionskommitté

Marita Östberg (sammankallande)

Erik Broman

Maths Östberg
Stefan Carlsson
Andreas Davidsson
Ylva Kindlundh

Jonas Nyholm
Heidi Johansson Kaislaniemi

 

Junior & Elitkommitté

Kaj Hoof (sammankallande)
Lasse Engström

Josefine Heikka  

Sara Eskilsson

 

Uttagningsansvariga

Damer: Lasse Engström, Stefan Carlsson
Herrar: Andreas Davidsson

25-manna: Andreas Davidsson

Breddstafetten: Andreas Davidsson

DM-stafett HD35: Stefan Carlsson, Peter Karsbo

Ungdom: Ungdomskommittén

Ungdomskommitté

Magnus Unborg (sammankallande)
Urban Mannelqvist

Monika Östberg

Helena Bånga

Barbro Carlsson

Robert Ladänges

Göran Svensson
Erika Leanders

 

Kartkommitté (fd Kart- & Tävlingskommitté)

Maths Östberg (sammankallande) 

Karl-Erik Lind

Karl-Erik Engblom

Stefan Carlsson 

Rolf Jakobsson

Erik Broman 

 

SkidO-kommitté

Bente Rost (sammankallande)  

Sven-Eric Carlsson 

Elisabeth Rost

Erik Rost

John Berglund

Lars G Engström

 

Informationskommitté

Helena Bånga
Andreas Davidsson

 

Sponsorgrupp

Thomas Ericson (sammankallande)
Kaj Hoof

 

Egna arbeten

Björn Schols (sammankallande) 

Erik Broman

 

Nabbastugekommitté

Marita Östberg (sammankallande)

Karl-Erik Jonsson

Sven-Erik Carlsson

 

Kvarnstugekommitté

Åsa Kindlundh (sammankallande)

Karl-Erik Jonsson

Urban Mannelqvist

 

Stora Hälsingegårdsstafetten
Marita Östberg
Erika Leanders

   

Funktionärskommitté

Marianne Ericsson (sammankallande)

Marita Östberg

Christina Eriksson

Heidi Johansson Kaislaniemi
Helena Bånga

 

Ösaträffenkommitté
Kaj Hoof (sammankallande)
Marita Östberg
Marianne Ericsson
Karl-Erik Jonsson
Joakim Gustavsson
Stefan Carlsson
Maths Östberg
Göran Svensson

Hittaut-kommitté

Andreas Davidsson (sammankallande)

Thomas Ericson

Helena Bånga

Marita Östberg

Gösta Palm


 

Val på Årsmöte

 

Revisorer

Håkan Sturesson

Karl-Erik Jonsson

 

Revisorsuppleant

Bengt-Olov Sandberg

 

Valberedning

Rolf Jakobsson (sammankallande)

Heidi Johansson Kaislaniemi

Ledamot från styrelsen

Klippboksansvarig
Sven-Eric Carlsson

 

Bidragsansvarig
Kaj Hoof (kommunalt)
Helena Bånga (LOK, SISU, kommunalt verksamhetsbidrag)

 

Märkes- och resultatansvarig
John Berglund

 

Materialansvariga
Marita Östberg (kläder)
Kaj Hoof (tävlingsarrangemang)
Stefan Hedlund (Sportident)
Bente Rost (SkidO-kläder)

 

Medlemsmatrikelansvarig
Marianne Ericson

 

Anmälningsansvarig
UK


Surströmmingsansvariga
Karl-Erik Lind
Matilda Englund

 

Bingolottoansvarig
Lennart Alfredsson

 

 

Uppdaterad: 23 MAJ 2018 20:58 Skribent: Helena B

fb_logga_aook_oppen

facebook_osatraffenx

facebook_intern


VÅRA SPONSORER



 aefab




Rekonomerna 2015x




Ovanåkers Kommun


 



 




 







 

Postadress:
Alfta-Ösa OK - Orientering
Box 97
82222 Alfta

Kontakt:
Tel: 0705269788
E-post: This is a mailto link

Se all info